AnasayfaPortalliAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yapKullanıcı GruplarıSSS

Paylaş | 

NEDEN BABA!!! (TÜRK GENÇLERİNE)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: NEDEN BABA!!! (TÜRK GENÇLERİNE)   Cuma Şub. 01, 2008 7:31 pm

NEDEN BABA

Yıl
2020

kızım 18,

ben 47 yaşındayım...

'Baba bizim bayrağımızda
sizin zamanınızda
Ay-yıldız varmış neden şimdi
haç işareti ve anlamını bilmediğim renkler var?

2 arkadaş okulda tavan
arasında eski
bir atlas bulmuştuk, o atlasta
gördük daha önce Edirne'den Kars'a kadar
Türkiye
toprağı imiş, şimdi neden
o haritanın 1/5'ine Türkiye diyoruz?

Eskiden
her mahallede 1–2 cami varken,
şimdi neden her ilde bir cami var, dedem bahsetmişti daha önce ezan denen bir
şey
varmış günde 5 defa camilerden
okunurmuş şimdi bu çan sesleri ne baba?

Filistinlilerin zamanında topraklarını
parça parça satarak İsrail'in kurulmasına sebep olduklarını hiç mi bir yerdeokumadınız
da, topraklarımızı sattırıp şimdi bu ufacık alana bizi hapsettiniz? Siz atalarınızdan böyle mi aldınız bu
toprakları? emaneti böyle mi korudunuz? Günden güne topraklarımız satılırken siz uyuyor muydunuz baba?

Baba küçükken herkesin beni Ayşegül diye çağırdığını hatırlar gibiyim
şimdi neden bana Angel diyorlar, beni kulağıma Angel ismini ezanla sen mi SÖYLEDİN?

Bizim evin önünden tanklarla geçen Amerikan askerleri kim baba? Her gün bize hakaret ederek ve sizi her gördükleri yerde coplayarak demokrasi! mi getirdiler
baba? Bize okulda demokrasinin tanımını daha farklı öğretiler sanki

Elime geçen gün bir kitap geçti baba, senin gençliğinden kalan. Biz Ankara'ya taşınmazdan önce memleketimizin ismi Gaziantep'miş ve 6317 şehit vererek 'Gazi' lik ünvanını kazanmış. Neden şimdi oraya kürdistan
diyorlar baba. Baba hani sizlere kürtlerle
Türkler kardeştir demişler, peki kardeşlerim neden bizi öldürüp ülkemizde ayrı devlet kurdular.

Baba o kitapta Atatürk diye birinden de bahsetmişti. O her kimse 1933'te Bursa'da bir nutuk vermiş, ben şimdi bile ne kastettiğini anlayabiliyorken, sizin gençliğiniz
bu kadar mı cahildi de o uyarıları dikkate almadınız?

Şimdiki kürdistan toprağında yer alan Süleymaniye'de askerimizin başına
çuval geçirmişler ve sen o dönemde gençtin, hiç mi kanın donmadı baba? Neden
hesap sormadınız? Bunları görmezden gelen yöneticilerinize?

O az önce bahsettiğim Atatürk size bir hitabe yazmış ve sizi hain yöneticilere ve uşaklara karşı uyarmış ve hitabenin sonunda da 'Muhtaç
olduğun kudret damarlarındaki
asil kanda mevcuttur'
demiş. Baba kanınız o kadar bozuk mu ki
ülkemizi
bu hale getirenlerin yakasına yapışmadınız
?

Baba Türkiyeli ne demek? Biz Türk çocuğu değil miyiz? Soyumuz belli değil mi bizim? O kitapta okumuştum 'Ne mutlu Türküm diyene' yazıyordu. Peki, baba ben neden mutlu değilim? Türküm demek suçsa ve kötü bir şeyse siz eskiden neden
söylerdiniz?

Baba biz Kurtuluş Savaşı denen bir şey yaşamışız. Kitaba göre dünyanın gördüğü en şanlı savaşmış ve o savaşta 4 milyon şehit vermişiz. Madem bu vatandan bu kadar kolay vazgeçecektiniz de neden o kadar şehit verdiniz?

Hiç mi kitap okumadınız? Hiç mi sizi uyaran olmadı, hiç mi göremediniz ülkemizin peşkeş çekildiğini? eğer farkında olduysanız ve duygusuzca evinizde
oturduysanız
sizin o hainlerden ne farkınız kaldı? Allah'ın huzuruna hangi yüzle çıkacaksınız baba. 'Vatan
sevgisi imandandır' diye bir hadis varken hadi diyelim
ki Türklüğünüzden vazgeçtiniz bari İslam'ın emrine uysaydınız.

Senin eski cd'lerden dinledim baba, bizim de bir İstiklal Marşı'mız varmış. O marşı yanlızca
körü körüne mi ezberlediniz? Atalarımız sizi her fırsatta uyarmış, demiş ki 'Ey Türk titre ve kendine dön'. Baba ne zaman titreyeceksiniz? Ankara'yı da kaybettikten sonra mı? Bundan 13 yıl önce titremediyseniz eğer artık hiç bir şey titretemez sizi.

Baba sen son bağımsız olan Türkiye Cumhuriyetini gördün.'Ya devlet başa, ya kuzgun leşe' diyebilecek bir Hasan Tahsin, bir Şehit Şahin, bir Sütçü İmam yok muydu aranızda? Yazıklar olsun baba sizin gençliğinize!

Bu günleri göreceğime hiç doğmasaydım baba. Türklüğünüzden utanmadınız hiç olmazsa
insanlığınızdan utansaydınız baba. Bu vatan göz göre göre altınızdan kayarken hiç olmazsa ŞEREFİNİZLE ÖLEMEDİNİZ Mİ?
crystal mountain
Evrim Geçirmiş RockLOG'lu
Evrim Geçirmiş RockLOG'lu

Erkek
Dinlediğim Tür : Heavy metal
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
100 / 100100 / 100

MesajKonu: Geri: NEDEN BABA!!! (TÜRK GENÇLERİNE)   Cuma Şub. 01, 2008 8:16 pm

güzel bi çalışma tehlikenin boyutunu anlamayanlara bi uyarı niteliğinde fakat ben bu kadarda güçsüz olduğumuza inanmıyorum, en büyük eserim dediği cumhuriyetin varlığı ebedidir, ya istiklaldir ya ölümdür. malasaf ki her şeyin olduğu gibi eğitim sistemimizinde içini oydular etrafını kazdılar atatürk ilke ve inkılaplarını öretemeyen (öretmeyen) hocalarla doldurdular..nesil cahil yetişio bizim farkında olduumuz pek çok şeyden hiç haberi olmayan yada bunların tehlikesini farkında olamayan yaşıtlarımız var..ve korkutucu tabiki bu sevr de yapamadıklarını uzun vadede yapma çalışmlarına göz yummak bizim türklüğümüze yakışmaz ama hala kendi çıkarları uğruna doğrularından vazgeçen vatanını milletini satanlarda mevcut bu cumhuriyet nasıl ki kolay elde edilmediyse temelleri okadar sağlamdır kimsenin gücünün bunu yıpratmaya yeticeğini sanmıyorum ama bizlerin biraz daha uyanık ve akıllı olması gerekir..atam rahat uyu diyemeyiz şuan ki halimize bakarsak ülkenin durumu kimsenin rahat olmasını gerektiricek kadar parlak değil çünkü..atam ne güzel demiş iktidar sahipleri gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olabilirler..çok önemli bi noktaya dikkatimizi çekmiş atam..o gaflet dalalet hıyanet içinde olanlarıda başa getirmek bu halkın suçudur..nasıl hakediosak öle yönetiliorz..ama ben inaniormki benlerden , sizlerden hala çok sayıda var ve biz bu sarsılmaz temelin en önemli taşıyıcıları olucaz.

_Masterpiece_
Kocaaa RockLOG'lu
Kocaaa RockLOG'lu

Kadın
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
100 / 100100 / 100

MesajKonu: Geri: NEDEN BABA!!! (TÜRK GENÇLERİNE)   C.tesi Şub. 02, 2008 9:19 pm

eren paylaşımın için teşekkür şmdiye kadar bana gre yapılan en gzl paylaşım olmuş.

crystal mountain sende çok gzl konuşmuşsun her bir kelimesine katılıyorm.bu ülke bu gidişle devam ederse ne yazıkki bu yukarda okuduğumz yazılar gerçek olıcak!!((ne kadar korkutucu olsada!))bunu bzlere ve bzden snrakilere yaşatmaya kimsenin hakkı yok..başımızdakiler insanların gözünü öyle bi kör etmişlerki salaklar ne hale geldiimizi ileride ne olacağımızı göremiyolar..çok yazık!!
bugün bizm yapıcağımz tek bişi var bi şekilde sessiz kalmayıp hala bzlerin,bu ülkenin nasl kazanıldıının farkında olanların,geçmişine saygısı olanların var olduunu tepkilerimzle gstermek...karşılarında pısıp kenara çekilmemeliyiz ki ilerde ben üzerime düşeni yapmıştım diebilelim...eğer bu ülke sınırları içinde yaşıosanız ,ben Türküm diebiliosanız bugün sesinizide duyurablmelisinz!!

umut edelim ki yukardaki yazılar sadece bi yazı olarak kalsın ve ülkemiz hakkettiği konumu geri kazanıp üstünde dolanan pis akbabalardan biran önce kutulsun...bnları hak etmiyoruz!....
Kullanıcı profilini gör
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: NEDEN BABA!!! (TÜRK GENÇLERİNE)   C.tesi Şub. 02, 2008 10:45 pm

deryacım bu paylaşımı gerçekleri görelim ilerde bizim zamanımız yaşandığında sessiz kalmayalım die koydum buraya.... ben inanıorumki ülkemizi kötü yollara çekmeye çalışan çok insan var ama bir o kadar da Atatürk genci var... Benim amacım bunların artması bilinçlenmesi ve laikliğin Cumhuriyetin arkasında durması. ben bunu sıkılmadan usanmadan binlerce defa anlatabilirim ama çoğu insanın beynini kaplamış olan bağnazlık duvarını delemem... çünkü bunlar gençlikte aşılanır... ben ailem saolsun laik ve Atatürkçü biri olarak yetiştim gerektiğinde en yakın arkadaşımla kavga ettim bu konu yüsünden şimdi de Subay olarak yetişiorum ama bnm silahım insanların beynine giremez ben belki sınırdaki ahinlerin canını yakabilirm ama ülkemizin içindeki hainlerin canını da şimdiki gençlerin yakması lazım...
hepimiz bunun farkında olmalıyız gerektiğinde karşımızda kim olursa olsun titremeliyiz çünkü o kadar kitap okudum o kadar şey biliorumki şuna kesinlikle inanıorum...
MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUT !!!!....

NEDEN BABA!!! (TÜRK GENÇLERİNE)
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İpek Ongun-Bir Genç Kızın Gizli Defteri 6(Şimdi Düğün Zamanı)
» gülmek gençleştirir...‏
» Deep Freeze - Katil Noel Baba