AnasayfaPortalliAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yapKullanıcı GruplarıSSS

Paylaş | 
 

 Melankoli Nedir ?

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
forsssaken
Melankolik Kaptan
Melankolik Kaptan
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 600
Yaş : 29
Location : avuç içinde..........
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 06/08/07

MesajKonu: Melankoli Nedir ?   Salı Ağus. 21, 2007 2:57 pm

çoğu kişi duygusallığın dibine vurduğunda melankolik takılyorum abi bugün der.. bendeniz melankolik kaptanda 2 senedir melankoli ruh halinden hiç ödün vermedim peki gerçekte melankoli ne demek buyrun okuyun king

Ortada hiçbir sebep yokken öylesine durduk yere üzülmek … ağlamak …

Bir yandan yalnızlığı seçmek, diğer yandan insanlarla beraber olamayışının hüznünü duymak
Toplumsallaşmaktan, bir yere bir kimseye bağlı olmaktan korkmak …
Kaybedilene duyulan, benlikte huzursuzluktan ote bir uzuntu hali yaratan his.
melankolik kişi çelişkiler içinde kalır, kararsızdır. bir yandan yalnızlığı seçmesinden hoşnuttur bir yandan da insanların içinde olamayışının hüznünü duyar. insanlarla ilişkilerinde hep bir sorun vardır. anlaşılamaması, mizacı gereği farkındalığı, sosyal olmayı , diğerleri gibi olmayı becerememeleri onu insanlardan uzaklaştırır. toplumsallaşmaktan, bir yere bir kimseye bağlı olmaktan korkmak melankoliklerin tutumudur. kendilerine duydukları saygı, kendilerine yönelik olmaları belirgin özelliklerindendir. o nedenle aylaktırlar

Melankoli


Melankoli derin bir keder içinde hüzünlü, acı çeken, yalnız, umutsuz bir insanın içinde bulunduğu durumdur. Melankolik mizaçlı kişiler mutsuzdur. Yalnızlığı, toplumdan uzaklaşmayı ve insanlardan soyutlanmayı tercih ederler. Diğer insanlarla yakın ilişkiler içine girmekten kaçarlar. Yaşamı boş ve anlamsız bulurlar. Keder, mutsuzluk ve değersizlik duyguları içindedirler. Melankoli depresyona dönüşebilir ve ağır depresyonlarda intihara gidilebilir. Depresyon duygusal çöküntü içine girmektir. “Depresif kişiliktekiler çöküntüye yatkındırlar. Özgüvenleri azdır, kötümserdirler, coşkusuzdurlar, insanlarla ilişki kurmazlar”

“Depresyon genelde günlük klinik deneylere dayanan bir tanımlamadır. Depresyonun arka planını oluşturduğu sıklıkla görülen hüzün; olasılıkla yitirilen bir yakının, günlük yaşamdaki başarısızlıklar, insanlar arasındaki olumsuz ilişkiler sonucu ortaya çıkmaktadır” (2).

Duygusal çöküntü içinde olanlar hüzünlü bir yüz ifadesine sahiptir. “Gözleri ve ağzı aşağıya doğru sarkıktır. Bakışları boş ve omuzları düşüktür. Elemli ya da ifadesiz bir görünümleri vardır”

Bu kişilerde durgunluk ve yetersizlik duygusu hakim olabilir. Hiçbir şeye ilgi duymama, rahat uyku uyumama, huzursuzluk, kararsızlık, umutsuzluk ve iştahın kaybolması, iç gerginlik gibi belirtiler olabilir. “ Bu özelliklerin hepsi bir kimsede gözlenmeyebilir. En belirgin özellik kişinin kendini değersiz ve yetersiz görmesidir. Diğer özelliklerden yaygın olanlar yaşama sevincini kaybetme, sürekli yorgun olma, her şeye karamsarlıkla bakmadır”

Depresyon sonucu ortaya çıkabilen intiharın belirtileri de duygusal çöküntü, sessizlik, kendini beğenmeme, küçük görme, kendini suçlama, uyumsuzluk ve yaşamı anlamsız görmedir. Depresyonu normal üzüntülerden ayıran özellik karamsarlıktır. Kişi yaşantısının ve içinde bulunduğu durumun değişmeyeceğine inanır. Depresyon bir hastalık biçimidir ve tedavi edilebilir.

Melankolik mizaçta olan kişiler ise bir olay sonrası hüzne ve kedere gömülmezler. Onların durumu ya doğuştan ya da toplumsal nedenler sonucudur. “Melankoli dışa vuran belirtileri nasıl olursa olsun insanın varoluşunu diğer insanlarla olan ilişkilerini irdeleyen bir yaklaşımdır. Melankoli dünyaya gelmesine, fırlatılıp atılmışlığına bir türlü anlam veremeyen dünya ve diğer insanlarla ilişkilerini sorgulayan ve bütün bunlardan acı çeken, korkan, varoluş konumundan sürekli güvensizlik duyan, bir türlü kendisi olamadığını duyumsayan ve düşünen insanın durumudur”

Melankolik insan huzurlu olabilmek, sakin bir hayat sürebilmek için yalnızlığı seçer. Ancak yalnız olduğunda da hayatla ve insanlarla olan ilişkilerini sorgulaması ve sürekli düşünmesi, kendini suçlaması, varoluşunun nedenini araması gibi sebeplerden dolayı bir türlü dinginliğe ulaşamaz. Sıkıntıları ve bunalımları sona ermez.


İçinde bulunduğu dünyaya ve topluma uyumsuz olduğunu hisseder. Bu durum bazen onu hüzünlendirirken bazen de memnunluk hissi verir. Olayların, yaşamın ve insanların içinde olmaktansa dışarıdan çıkarsız, amaçsız bir izleyici ve gözlemci olmayı tercih eder. Bitmeyen sıkıntısı, boşluk içinde oluşu ve hüznü onu içinden çıkamayacağı kederlere boğabilir. Hüznü bazen gülerek –Demokritos-, bazen ağlayarak-Heraklitos-, bazen de suskunluğuyla –Hölderlin- açığa çıkabilir. Melankolik kişi duyarlı bir yapıya sahiptir. İnsanlarla iyi ilişkiler kurmak isteyebilir. Ancak doğal olmayan yapmacık ilişkiler sahte kimlikler, maskeler, incelikten yoksun düşüncesiz davranışlarla karşılaştıkça bundan vazgeçip içine kapanır. Bir gün doğal, içten, ruhuna kulak verip onu içinden dışarı yansıtan insanlarla karşılaşmayı ummak ister ama umutsuzdur çünkü insan içinde bulunduğu toplum düzeninde böyle bir şeye pek yatkın değildir. Birbirlerine güvenemeyen insanlardan oluşan toplumlarda maskeler takılmadan rahat edilemez.

Melankolik kişi çelişkiler içinde kalır, kararsızdır. Bir yandan yalnızlığı seçmesinden hoşnuttur bir yandan da insanların içinde olamayışının hüznünü duyar. İnsanlarla ilişkilerinde hep bir sorun vardır. Anlaşılamaması, mizacı gereği farkındalığı, sosyal olmayı , diğerleri gibi olmayı becerememeleri onu insanlardan uzaklaştırır. Toplumsallaşmaktan, bir yere bir kimseye bağlı olmaktan korkmak melankoliklerin tutumudur. Kendilerine duydukları saygı, kendilerine yönelik olmaları belirgin özelliklerindendir. O nedenle aylaktırlar.

Melankolik mizaçlı kişilerde hayata karşı ilgisizlik, bezginlik bıkkınlık olabilir. Çökkün, yılgın ruh hali içinde görülebilirler. Geleceğe karşı umutsuzlukla birlikte çaresiz ve zavallı olduklarını hissedebilirler. Yaşamı kendi ellerinde tutamama, var oluşun amacını bulamayıp, kendini oluşturamama korkusu melankoliye neden olur. Kendini oluşturamayınca, bu kendi elinde olmayınca çaresizliğe düşer. Kendisiyle uğraşan, oynayan bir varlığın oyuncağı olduğu duygusuyla bilemediği şeylere kızar*. Ölümün kaçınılmazlığının, varolmanın karşıtı olan varolamamanın ya da hiçliğin bilincindedir. Ölüm hiçlik duygusunu yaratır. “Ölüm düşüncesi melankolik mizacın peşini bırakmadığı içindir ki dünyayı okumayı en iyi bilenler melankoliklerdir.”

“Ölümün kaçınılmazlığının arada bir fark edilmesini ya da boşluk, yalnızlık ve insanlardan soyutlanma duyguları içerir. Ancak kendi varlığının farkında olabilmesi için olaylarla etkileşimde bulunması gerekir. Bu etkileşim olmadan dıştan bakışta bir insan gibi görünse de diğer insanlar için hiçbir anlam taşıyamaz. Olaylarla iletişimi ve ilişkisi dış dünyadan soyutlanmamasını sağlar”

Melankolik kişi yüreğini yiyip bitiren bir şeylerin varlığını hisseder. İçini kemiren bu şeye teslim olmak istemez ancak çaresizlik içinde onunla mücadele etme gücünü yitirir. “Uyum sağlamayı, boyun eğmeyi beceremez. Sürekli arayış içindedir. Tüm şeylerin hiçliğini keşfeder. İçinde kıpraşıp durduğu olumsuzlama boşluğunda güvensizliği tek olumluluk olarak kalır. Ama güvensizlik verimsizdir, tüm içsel kuvveti tüketir”

Arayış olanaksız bir dünyaya doğrudur. Bu dünyada olmayan başkalıkların özlemi içindedir. Uyumsuzluğu ve kabullenemeyişi bundandır. Dünyanın zevklerini hor görür. Nietzsche’nin dediği gibi ‘sürülere özgü zevkler herkes için değildir’. Uyumsuzluk acı verse de, acıdan kıvransalar da kendilerini bir yere, bir tanıma yerleştirmek istemezler ve herkes gibi yaşamak onlara korkunç görünür.

Yabani olmak, yalnız bir münzevi olmak, hırs içinde olmamak belirgin özelliklerindendir. Kendine kaçışları hem en güzel hem de en sıkıntılı anlarıdır. Güzeldir çünkü kendisini kendinden başka anlayacak biri daha yoktur. Sıkıntılıdır çünkü sorgulamaları, kendini suçlamaları, düşüncelere dalması onu içinden çıkamayacağı durumlara götürür. Melankolik kişi yanlış giden bir şeyleri sezer. Daha iyilerinin olabileceğini düşler ancak başarısızlığa uğrayınca acı çeker. Bu gerilimli ortam sanat ve yaratıcılığın da ortamıdır belki de. Melankolik insan da hep bir karşı koyuş ve başkaldırı görülmüştür. Özgürlüğü arar. İnançlardan uzaklaşınca da acı ve boşluk içine düşer.

Aristotales ‘Sorunlar’ adlı kitabında melankoliye yer vermiş ve ‘Neden ister felsefede ya da politikada ister şiir ya da sanatta olsun olağanüstü kişilerin hepsi melankoliktir’ diye yazmıştır. “Sıradan insanlarda melankoli hastalığı görülürken doğaları gereği melankolik olanlar hasta değillerdir. Sırdan hastalardan farklıdırlar. Bu farklılık ve olağanüstülük olumlu anlamdadır. Melankolik mizaçlarda normal koşullarda baskı altında tutulan yetenekler ve yaratıcı güçler özgün koşullarda serbest kalır”

Hippokrat’a göre korku ve hüzün uzun sürerse melankolik durumdan söz edilebilir. Hippokrat melankoli üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Melankoliyi çökkün, umutsuz, tüm cesaretini yitirmiş bir durum, acı içinde kıvranma, ışıktan insandan kaçma, karanlığı sevme ve konuşmaktan kaçma olarak tanımlamıştır. Melankoliklerde uykusuzluk, dalgınlık, korku, öfke, hüzün gibi durumlar görüldüğünü belirtmiştir.

Melankolik insan her çağda içinde bulunduğu toplumsal koşullardan mutlu olmadığını, olamadığını, yaşama bir anlam veremediğini, topluma uyum sağlayamadığını, toplumsallaşamadığını, bunun içinde bir tür iç göçle kendi içine çekilerek ruhunun bir kısmını olsun kurtarmaya çalıştığını söylemiştir

_________________
bütün hücreLeriM saDEce caNLı hiSSeTMek için ÖLEBİLİR!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/forsssaken
nane
Foruma Isınmaya Başlamış RockLOG'lu
Foruma Isınmaya Başlamış RockLOG'lu
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 157
Yaş : 30
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 05/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Salı Ağus. 21, 2007 3:24 pm

waaaşş bilimsel açıklaması Very Happy
ellerine saglık (:
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
kRiLL
RockLOG Zabıtası
RockLOG Zabıtası
avatar

Mesaj Sayısı : 178
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 11/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Salı Ağus. 21, 2007 3:25 pm

angutlugun onde gıdenı dovulesı ınsanlar bunlar

allaha şükretmeyi bilmeyenler

tek kelime işe yaramaz bakterilerdir

durduk yere ağlıo yok ebesinin şeyi

ağlayacak binlerce nedeni olupda ağlayamayan *

bu tür insanlar şerefsizin önde gidenidir söverim bunlara

allahsız filozofların ortaya attığı görüşlerden hangisi lüzumluda bu lüzumlu olsun
kendi felsefenizi kendiniz yaratın milyonlarca yıl once gebermiş fosillerin soledıgıne ne kulak asıonuz


En son tarafından Salı Ağus. 21, 2007 3:27 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
forsssaken
Melankolik Kaptan
Melankolik Kaptan
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 600
Yaş : 29
Location : avuç içinde..........
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 06/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Salı Ağus. 21, 2007 3:27 pm

kRiLL demiş ki:
angutlugun onde gıdenı dovulesı ınsanlar bunlar

allaha şükretmeyi bilmeyenler

tek kelime işe yaramaz bakterilerdir

durduk yere ağlıo yok ebesinin şeyi

ağlayacak binlerce nedeni olupda ağlayamayan *

bu tür insanlar şerefsizin önde gidenidir söverim bunlara


onlarda sana söver merak etme okumadan yorum yapmamanı dilerdim ama tercih meselesi

_________________
bütün hücreLeriM saDEce caNLı hiSSeTMek için ÖLEBİLİR!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/forsssaken
forsssaken
Melankolik Kaptan
Melankolik Kaptan
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 600
Yaş : 29
Location : avuç içinde..........
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 06/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Salı Ağus. 21, 2007 3:28 pm

psikolojide bilmeyenler için söyleyim melankoli gerçekten bir hastalıktır.. ilerki aşamalarda kötü vakalar oluşturup intihara bile gidebilir ..

_________________
bütün hücreLeriM saDEce caNLı hiSSeTMek için ÖLEBİLİR!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/forsssaken
kRiLL
RockLOG Zabıtası
RockLOG Zabıtası
avatar

Mesaj Sayısı : 178
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 11/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Salı Ağus. 21, 2007 3:33 pm

sövmeye kalkarken ağlar onlar bırak allaşkına

okudum okudum merak etme ne o adam hiçbişeyi beğenmio hakkı varmı ? hukuksal hakkıda yok manevi hakkıda kendini insanlardan soyutlamak hukuki bi suçtur be

gençlerimiz bu ara melankoli felan ayaklarına yatıo ama intaar göremiom görsekde gözümüz gönlümüz şenlense ama nerde o yürek yığdığımın özenti gençliği

benim fikirlerim bu sevmem öle melankoli şudur budur olaylarını
allah bi sevgili nasib etmişmi etmiş ana baba nasib etmişmi etmiş kalacak ev bark nasib etmişmi etmiş her türlü teknolojin paran pulun onundemi onunde bu halde mutsuz olan kafirdir

allahım tüm bunları bana bahşettiğin için bin şükür sana

(laf sokma sakın anlamayın ha tamamen kendi görüşüm ha yazdıklarım size dokunur pm den derdinizi açarsınız)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
forsssaken
Melankolik Kaptan
Melankolik Kaptan
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 600
Yaş : 29
Location : avuç içinde..........
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 06/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Salı Ağus. 21, 2007 3:41 pm

laf sokma olayı yok burda..sadece bu konuyu açtım tabiki bu konudaki görüşleri alıp yorumlamaktı amacım..

özenti gençliğe gelince onlar kendilerine emo denmesini istiyor..bende kesinlikle onlarla aynı kefeye konmayı istemem..!!

sağlığın varmı var ailen varmı var...
bedensel mutluluk veren şeylerin dışında insanın ruhende mutlu olması lazım...
demek istediğim ne kadar mutlu olmanı sağlayacak şeyler etrafında olursa olsun onların sana hiç bir yararı olmadığı düşünülürse bunu kabul etmemek bir suç olmaz kanımca..

melankoli hastalığına yakalanmada mutlaka yaşanmış size ağır gelen bir ya da bir kaç olay olması lazım bunu sadece aşk meşkle kısıtlamayalım konuyu açalım herşey olabilir hayatımızda bulunduğumuz konumdan düzenden yaptıklarımızdan pişmanlıklarımızdan..her insanın bünyeside aynı değildir zamanla bun olanları taşıyamacak bir duruma gelir ...


ben bu konu hakkında daha fazla yorum yapmayacağım..
herkes istediği gibi düşünebilir..!

_________________
bütün hücreLeriM saDEce caNLı hiSSeTMek için ÖLEBİLİR!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/forsssaken
kRiLL
RockLOG Zabıtası
RockLOG Zabıtası
avatar

Mesaj Sayısı : 178
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 11/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Salı Ağus. 21, 2007 3:52 pm

evet mesela allah inancının içinde olması bi ömür mutluluk getirir insana tabi inananlar için emo mu diolar kendilerine hmm bide 80 milyon yıl önce yaşamış halada türleri yaşamakta olan emu lar var devekuşu sülalesinden lol!

ruhen istedikleri nedir bu melankoliklerin merak ederim pohpohlanmakmı istiyolar yoksa gazmı istiolar bilemiorm yani manevi mutluluk dışarda nasıl aranır
ama ben anladım bunların maneviyatını maddi hayatın yansıması olan maneviyat keşke şuyum olsa buyum olsa öss yi kazansam sevgilim olsa param yok oda olsa hah bide arabam olsa iyi olurdu

böle maneviyata sahip insanın duygularıyla oynarım Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Misafir
Misafir
avatar


MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Çarş. Ağus. 29, 2007 6:44 pm

wallahi ne oldgunu bılmıom we bu kelımeyi kullanmadım da hıc Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
SincitySID
Forum Şerifi
Forum Şerifi
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 634
Yaş : 32
Location : İstanbul
Dinlediğim Tür : Punk rock
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 03/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Çarş. Ağus. 29, 2007 7:06 pm

kRiLL demiş ki:


ruhen istedikleri nedir bu melankoliklerin merak ederim pohpohlanmakmı istiyolar yoksa gazmı istiolar bilemiorm yani manevi mutluluk dışarda nasıl aranır
ama ben anladım bunların maneviyatını maddi hayatın yansıması olan maneviyat keşke şuyum olsa buyum olsa öss yi kazansam sevgilim olsa param yok oda olsa hah bide arabam olsa iyi olurdu

böle maneviyata sahip insanın duygularıyla oynarım Very Happy

Sen malankolik olmayı,doyumsuzluğamı bağlıosun...

Bir insanı depresyona iten etkenler bunlarla alakalı değildir...İçindeki güven duygusuna neler yaşadığına bağlıdır...En güvendiğin insandan yediğin kazıktır...En sevdiğin insanın ölümünü görmendir...Örnekleri çoğalt çoğaltabildiğince etraf dramlarla dolu...Bunlar etkendir hayatına...


En son tarafından C.tesi Eyl. 08, 2007 10:16 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.rockloglu.yuz.biz
Callistorm
Forum Şerifi
Forum Şerifi
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 1473
Yaş : 28
Dinlediğim Tür : Alternative rock
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 07/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Cuma Ağus. 31, 2007 5:15 pm

kRiLL demiş ki:
evet mesela allah inancının içinde olması bi ömür mutluluk getirir insana tabi inananlar için emo mu diolar kendilerine hmm bide 80 milyon yıl önce yaşamış halada türleri yaşamakta olan emu lar var devekuşu sülalesinden lol!

ruhen istedikleri nedir bu melankoliklerin merak ederim pohpohlanmakmı istiyolar yoksa gazmı istiolar bilemiorm yani manevi mutluluk dışarda nasıl aranır
ama ben anladım bunların maneviyatını maddi hayatın yansıması olan maneviyat keşke şuyum olsa buyum olsa öss yi kazansam sevgilim olsa param yok oda olsa hah bide arabam olsa iyi olurdu

böle maneviyata sahip insanın duygularıyla oynarım Very Happy

melankolik olmakla inançsız olmak arasında nasıl bi bağlantı kurdun anlamadım sonuçta insan inançlı da olsa inançsız da kendini kötü ve üzgün hissedebilir gereksiz yere agresif yorumlar yapıyorsun gibi geliyo bana

insan duyguları derindir çeşitlidir dertlenip allaha dua eden insanlar o sırada üzgün olmuyorlarmı şahsen ben derdin ve melankolinin tepesine vurmuşken allaha yakarmak daha kalpten ve gerçek geliyor hissediyorum

ha eğer melankoli nedensiz yere dertlenmek ve allaha inanan adam durup dururken dertlenmez diyorsan o senin bileceğin iş

ama allaha inanan insan kendi rahatı yerindeyken bile kendisi için değil başkaları için [örn:afrikadaki susuzluk.savaşlar. soykırımlar.yolda gördüğü bir insanın o anki hali . bir arkadaşının durumu. ailevi problemler.hayatının aldığı yön. geçmişindeki şimdiki halini etkilemese bile onu üzmüş ya da başkasını üzmesine yol açmış olaylar] üzülebilir bu o insanın vicdanı olan duygulurı yoğun ve gerçek bir insan olduğunu gösterir benim açımdan bakınca duyguları yoğun olan insanlar eğer çok yanlış bir düşünca şekline sahip değilse inancı daha kuvvetli daha çok düşünen ve daha çok hisseden insanlardır

ve yinede fikirlerin değişmemişse ve aynı şekilde düşünüyorsan yinede daha sakin ve kırıcı olmadan yazabilirsin
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.rockvelog.com
_Masterpiece_
Kocaaa RockLOG'lu
Kocaaa RockLOG'lu
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 668
Location : There There...
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 11/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Cuma Ağus. 31, 2007 6:08 pm

forum şefimiz ve callistorm; kRİLL adlı üyeye en gzl cvpları vermiş...

bnde kesinlikle onlara katılıyorm,sonuna kdr haklılar..

___bu forumda herkesn düşüncesine saygı duyulur;sonçta hepmzn farklı dşncelerinin olması çk doğal bişi ama asıl önemli olan bu düşüncelerimizi karşımzdaklrn düşüncelerine saygı göstererek ifade edebilmektir!!! ve eğer başka düşncelere saygı gstrmeden kndi düşüncenize saygı bekliyorsanız lütfen yorum yazmayın ki birbirimizi kırmayalım___
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
forsssaken
Melankolik Kaptan
Melankolik Kaptan
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 600
Yaş : 29
Location : avuç içinde..........
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 06/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Perş. Eyl. 06, 2007 2:45 pm

ben kendi şahsım adına derya - callistorm - ve çok saygıdeğer adminime yaptıları güzel yorumlar için teşekkür etmek istedim

_________________
bütün hücreLeriM saDEce caNLı hiSSeTMek için ÖLEBİLİR!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/forsssaken
crystal mountain
Evrim Geçirmiş RockLOG'lu
Evrim Geçirmiş RockLOG'lu
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 497
Yaş : 25
Location : istanbul
Dinlediğim Tür : Heavy metal
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 20/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Salı Eyl. 18, 2007 10:32 pm

bana göre geçersiz hatta saçma sapan bi ruh halidir. sürekli acı çekme ağlama durumu size mantıklı gelio mu hastalık demişsin insanın herşeye böyle ağlama üzülme psikolojisiyle yaklaşması için çok ağır olaylar travmalar yaşaması lazım o zaman bizim gençliimiz hergün ölüp ölüp dirilio peh..hayatta okadar gülünecek şey varken ağlamayı seçmek ve bunu sadece özentilik hislerini tatmin etmek için yapan saçma insansılar var. akıl fikir diliorm kendilerine yaşamlarını bok etmek kolaydır tanrının verdii aklı kullanıp zevk almayı becermek varken. hiç bir insan huzurlu bi hayat için yalnızlık falan seçmez insanlar insanlar için yaratılmıştır bu doğanın kanunudur böle insanlara somurtan üzgün taklidi yapan tipler fazlada iplenmezler zaten. sonuç olarak hiç bişey insanlara güler yüz saçmanın onlara pozitif şekilde yaklaşmanın yerini tutamaz..hayatlarına kötü yön veren depresif olaylar yaşamış insanlara lafım yok zaten onlarda az bulunuo ama bu olayı bi oyun gibi oynayan ve küçük şeylerle mutlu olamayan doyumsuz, haline şükredemeyenlere tavsiyem kendilerine bi hayat duruşu yapmak istiolarsa (normalde bu kendiliinden olur) daha pozitif olmayı "seçsinler"..saygılar

_________________
löng live röck n röll.. lady strange i need you..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
cehennet
Bu Forumun İdolüsün RockLOG'lu
Bu Forumun İdolüsün RockLOG'lu
avatar

Mesaj Sayısı : 341
Yüzde kaç RockLOG\'luyum :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 08/08/07

MesajKonu: Geri: Melankoli Nedir ?   Salı Eyl. 18, 2007 11:36 pm

melankoli;insanın üztüne yakışanı giymesidir Razz
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Melankoli Nedir ?
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Evvabin namazı nedir, nasıl kılınır?
» Yoqa Nedir ?

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Serbest Kürsü :: Aşk-Meşk,Terk-i Firar-
Buraya geçin: